Местен фокус
Полицаи в Ловеч са иззели над 1100 опаковки с лекарства и медикаменти, продавани незаконно в търговски обект
4836
България
Полицаи в Ловеч са иззели над 1100 опаковки с лекарства и медикаменти, продавани незаконно в търговски обектСлужители на сектор „Икономическа полиция“ при Областната дирекция на МВР в Ловеч са иззели над 1100 опаковки с лекарства и медикаменти, продавани незаконно в търговски обект в града, съобщават от пресцентъра на полицията.Незаконна търговска дейност с лекарства и медикаменти е потвърдена от полицията за дрогерия в Ловеч. Последвали са процесуалноследствени действия в търговския обект, жилището, автомобили и други помещения, ползвани от 58-годишния собственик на магазина.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 09 Декември 2025, 13:41 ч.
Служители на сектор „Икономическа полиция“ при Областната дирекция на МВР в Ловеч са иззели над 1100 опаковки с лекарства и медикаменти, продавани незаконно в търговски обект в града, съобщават от пресцентъра на полицията. Незаконна търговска дейност с лекарства и медикаменти е потвърдена от полицията за дрогерия в Ловеч. Последвали са процесуалноследствени действия в търговския обект, жилището, автомобили и други помещения, ползвани от 58-годишния собственик на магазина. Полицаите са открили и иззели общо 1172 пълни опаковки с различни по вид антибиотици и лекарства, за които се изискват рецепти, включително жълта и зелена. Лекарствените продукти са продавани в нарушение на действащото законодателство, без необходимите рецепти и в обект, който не е регламентиран като аптека. В хода на работата служителите на „Икономическа полиция“ са установили и продажби на медикаменти чрез куриерски фирми в цялата страна. Иззети са комуникационни устройства и компютърна конфигурация, съдържащи информация за извършваната дейност. 58-годишният мъж е бил задържан за срок до 24 часа в Районното управление в Ловеч, а по случая е образувано досъдебно производство по чл. 324, ал. 2 от Наказателния кодекс. Справка показва, че предвижданото наказание е лишаване от свобода до три години и глоба от 100 до 300 лева. Работата продължава под ръководството на Районна прокуратура - Ловеч. Преди около половин месец полицаи от отдел „Икономическа полиция“ при СДВР иззеха от два търговски обекта в София лекарства, забранени за продажба в България, както и такива, които се продават само след лекарско предписание.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
От Плевен започва националното турне на театралния спектакъл „Дами канят“
|
|
|
Втори електрически автомобил е доставен за нуждите на социалните услуги в Ловеч
|
|
|
Всички българи, без разлика на вяра и произход, имаме една цел – единението и добруването
|
|
|
При пожар в нива с ечемик край Бойчиновци са изгорели 30 декара готова продукция
|
|
|
Въвежда се временна организация на движението в района на парк „Росенец“ заради спортното събитие „Утопия Акватон и полумаратон“
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Радомир ще разгледа докладна относно ВяЕЦ „Орисол 2“
|
|
|
Нормален е трафикът на граничните преходи и пунктове със съседните държави, съобщават от „Гранична полиция“
|
|
|
Комисията за защита от дискриминация ще провери маршрутите на хора със зрителни увреждания в столичното метро
|
|
|
Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната бригада в Литва, ако се наложи
|
|
|
Кандидатът на ГЕРБ Димитър Илиев спечели балотажа за кмет на сливенското село Чинтулово
|
|
Радиопрограми



Тикер
4836
ЗАПАЗИ
От Плевен започва националното турне на театралния спектакъл „Дами канят“, продукция на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград, съобщиха от ...